Reiki je terapia súvisiaca s energetickým liečením. Pracuje s energetickými poľami okolo tela a zahŕňa prenos univerzálnej energie z dlaní liečiteľa ku klientovi.

Čo je to Reiki?

Slovo „reiki“ pochádza z japonských slov „rei“, čo znamená univerzálny, a „ki“, čo znamená životnú energiu.

Reiki je druh energetického liečenia. V našich telách môže  energia stagnovať , napríklad tam, kde došlo k fyzickému zraneniu alebo ak človek emocionálne stráda, ak prežil traumatizujúcu udalosť, atdˇ.  Časom môžu tieto energetické bloky spôsobiť ochorenie.

Energetická medicína má za cieľ napomáhať prúdeniu energie a odstraňovať bloky .  Reiki  zlepšuje tok energie okolo tela umožňuje umožniť relaxáciu, zmierňuje bolesť, urýchliť hojenie a znižuje ďalšie príznaky chorôb.

Čo sa deje pri Reiki?

Liečiteľ zľahka položí ruky na alebo nad konkrétne oblasti hlavy, končatín a trupu klienta. Ruky  drží liečiteľ v týchto polohách pár  minút, kým prejde na inú oblasť.

Týmto spôsobom prichádza k presunu liečivej energie z rúk liečiteľa ku klientovi. Klient pri liečení môže pociťovať teplo sálajúce z rúk liečiteľa.

Viac o REIKI môžete nájsť na našej stránke: https://www.dharmah.sk/clanky/harmonizacia-cakier/

Čo sú čakry a ich význam.

Slovo “čakra” pochádza zo sanskrtského slova, ktoré znamená „koleso“. Čakra  je naozaj v tvare kolesa, ktoré  sa vo vnútri ľudského tela točí a vytvára akoby vír. Tento spomínaný vír dokáže priťahovať energiu z prostredia na základe vibrácie. Dokáže toho oveľa viac. Dokáže priťahovať vibrácie rôznych farieb, energiu, mikrovlny,  a taktiež aj emócie ľudí, s ktorými prichádzame do kontaktu. Toto je dôvodom, prečo sa necítime niekedy dobre v spoločnosti napríklad  negatívnych ľudí alebo naopak v spoločnosti pozitívnych ľudí sa cítime dobre.

Čakry sú našimi  energetickými centrami v tele, cez ktoré prúdi energia vertikálne z temena hlavy až na dolný koniec chrbtice a opačne. Každá čakra je  zodpovedná za určité orgány v našom  tele a tiež za psychické vlastnosti a schopnosti.  Preto ak má človek dostatok energie, funguje bez problémov. Ak energia v čakre poklesne, dostavia sa problémy a choroby.

Tak, ako čakry energiu priťahujú, dokážu ju aj vydávať, v podobe vibrácie. Každá čakra vibruje na inej frekvencii, na základe čoho má aj  farbu. Každá čakra je spojená s nejakým orgánom, alebo žľazou v ľudskom tele. Tieto orgány, či žľazy vibrujú na rovnakej frekvencii ako čakry, ktoré sú s nimi spojené.

Ak sú čakry vyvážené a zharmonizované človek je šťastný a zdravý. Avšak ak je čo i len jedna čakra nevyvážená, môže  tento jav negatívne vplývať na  orgány, alebo žľazy ktoré sú s ňou spojené a takisto môže spôsobiť „reťazovú reakciu“ nevyváženia susedných čakier .

Niekedy dokonca  môžu byť niektoré čakry zablokované, čo spôsobuje, že životná energia nemôže medzi čakrami správne prúdiť. U blokovaných čakier je ich frekvencia vibrácií nízka a niekedy až nepozorovateľná. Takáto čakru nazývame „tichá čakra“.

Takéto  blokácie bývajú najčastejšie spôsobené strachom, napätím, sklamaním, šokom, ba dokonca aj úrazom. Spomínané blokácie je možné uvoľniť a čakry harmonizovať  napríklad aj tým, že čakry vystavíme vibráciám energie takých frekvencií, na ktorých harmonicky fungujúca čakra vibruje. Tieto frekvencie vibrácií sa nachádzajú v liečivých kameňoch, mineráloch, éterických olejoch, čistých žiarivých farbách, tónov, v energii REIKI a podobne.

K harmonizácii čakier nám dopomáhajú aj pravidelné na to určené fyzické cviky, meditácie a dýchacie cvičenia.