Reiki má japonský pôvod a ide vlastne o dve slová – REI a KI, kde prvé znamená „vesmírna, životodarná“ a druhé sa dá preložiť ako „energia, sila“. Ako už teda názov napovedá, ide o účinný systém harmonizujúci energetické centrá tela – čakry „životodarnou energiou“ a tým aktivuje uzdravujúce schopnosti živého organizmu.
Energia, ktorá sa v tomto prípade používa, vchádza do tela cez dlane a prsty terapeuta. Výsledok pôsobenia je väčšinou vnímaný ako uvoľnenie od nepríjemných pocitov, bolesti, nervozity, svalových tenzií pod.
Energiu Reiki môžeme použiť kedykoľvek, kdekoľvek, na kohokoľvek a na čokoľvek. Môžeme ju použiť na tú najjednoduchšiu harmonizáciu rovnako tak ako na tie najťažšie choroby. Pôsobenie Reiki je veľmi jemné, dá sa prirovnať k pôsobeniu vody na zvädnutú kvetinu so zvesenými listami. Na druhej strane pôsobenie Reiki nemôže nikomu ani ničomu ublížiť, pretože si zo zdroja berieme práve toľko, koľko potrebujeme. Nemôžeme sa „predávkovať“. O tom, kam a koľko energie bude prúdiť, rozhoduje príjemca na podvedomej úrovni.
Ako pôsobí?
Liečebné účinky dotyku, niekedy stačí len fyzická blízkosť osoby pôsobiaca na klienta, sú overené lekármi. Výsledky pokusov, ktoré konala na začiatku 70. rokov profesorka newyorskej univerzity Dr. Dolores Kriegerová, jednoznačne preukázali prospešný účinok liečebného dotyku na chorých.
Praktický význam tohto dotyku spočíva (okrem prenosu energie) predovšetkým v posilňovaní podvedomia klienta v tom, že láskyplná starostlivosť odovzdávaná dotykom, mu prináša celkové uvoľnenie.
Odovzdávaním tejto životodarnej energie môže každý prospieť nielen ľuďom vo svojom okolí, ale aj rastlinám v byte alebo domácim zvieratám. (bratislavskenoviny.sk)