Z knihy „Svádhišthána“: Valerij Sineľnikov, Eugenika 2023

Rozprestiera sa pozdĺž chrbtice, medzSSi pupkom a lonovou kosťou, asi 3 cm pod pupkom. Má na starosti emócie: medziľudské vzťahy, sexuálnu energiu a tvorivé sily. Zablokovanie v tejto čakre spôsobuje sexuálnu chladnosť a potlačovanie emócii, ale platí to aj opačne – potlačovanie emócii zablokováva túto čakru. Centrum sakrálnej čakry nachádzame v krížovej kosti. Riadi prácu pohlavných orgánov, ľadvín, pečene, žlčníka, nadľadviniek a sleziny. Svádhišthána  v preklade znamená „ zásobáreň energie“. V emocionálnej rovine má vplyv na vzťahy k ľuďom, vzťahy k opačnému pohlaviu, sebaistotu a radosť zo života. Jej živlom je voda, farbou je oranžová, a zmyslovými orgánmi sú chuť a jazyk. Ak je energia v tejto čakre vyrovnaná, človek sa bude cítiť sebaisto, bude zažívať radosť zo života a bude si vážiť sám seba. Ak táto čakra pracuje správne, človek pociťuje tvorivú energiu. Takto vyrovnaný človek je veľmi príťažlivý pre opačné pohlavie. Je dostatočne materiálne zabezpečený a je na dobrej spoločenskej úrovni.

Nevyváženosť v tejto čakre vedie k fyzickým dysfunkciám a problémom s prostatou, vaječníkmi, vajcovodmi a ľadvinami. K psychickým prejavom nerovnováhy patrí agresivita, podozrievavosť, opovrhovanie druhými, poruchy vedomia a sklony k sebadeštrukcii. Na emocionálnej úrovni sa nevyváženosť prejavuje hnevom, pocitom viny, nenásytným pôžitkárstvom, žiarlivosťou a závisťou.

Ochorenie ženských pohlavných orgánov.

Ženské ochorenia často vznikajú tým,  že žena sa s niečím vnútorne nestotožňuje, niečo skrýva alebo prežíva komplex menejcennosti. Dusí v sebe svoju ženskú prirodzenosť a odmieta ženský princíp v sebe. V súčasnej dobe berú na seba ženy mužské povinnosti, ktoré však nie sú ženám prirodzené. To prinieslo konflikty vo vzťahoch mužov a žien, a je to aj dôvodom najrôznejších „ ženských ochorení.“ Ak sa v našom živote naruší rovnováha v týchto  energiách – okamžite sa to odrazí na stave našich  močových cestách a pohlavných orgánov.

Endometrióza.

Vzniká často u žien, ktoré trpia pocitom bezbrannosti. Zažívajú neustále útoky proti svojej osobe a očakávajú od mužov len to najhoršie. Takéto ženy sa nemôžu  plne realizovať ako žena, pretože vlastne nevedia ako na to. Často si mnohé z nich myslia, že k tomu, aby existovala láska, je nutné vzájomne zažívať pocit vrelej a silnej príťažlivosti. Ak takáto  „osudová príťažlivosť“ nie je, potom to nie je „tá“ pravá láska 😊. Ženy sa v tom ale mýlia. Vzájomná sexuálna príťažlivosť sama o sebe ešte nie je pravou láskou. K skutočnej láske je nutné, aby človek dospel. K ozajstnej láske je potrebné prejsť dlhou cestou harmonizácie vzťahu dvoch ľudí.

Nádory maternice – fibromyomy.

Pripomínate si staré krivdy,  ktorých  sa na vás dopustil nejaký muž? Nemôžte mu dodnes odpustiť? Nádor v maternici je dôsledkom nahromadenia vašich nesplnených nárokov a krívd zameraných proti mužom.

 

Zmeny na čipku matrnice.

Dysplázia čipku maternice zvyčajne býva dôsledkom jaziev na ženskom sebavedomí. Dotyčná žena prežívala alebo prežíva zranenie ženskej cti. Príčina sa môže odstrániť iba zmenou myšlienkových postupov pacientky a zmenou jej vzťahu k sebe samej a k mužom.

Zápaly vonkajších pohlavných orgánov, vaginózy a výtoky.

Bývajú odrazom strachu z toho, že nebudeme dosť „na úrovni“, obavy o vlastnú ženskosť a pochybnosti o svojej atraktivite. Bývajú tiež prejavom  podvedomej agresivity voči mužom. Zápaly v tejto oblasti naznačujú, že  sa cítite ublíženo.

U mužov existuje rovnaká závislosť medzi narušeným sebavedomím a jeho fyzickým prejavom v podobe ochorení v tejto oblasti. U mužov ide o zápal dvanástniku.

Poruchy menštruačného cyklu.

Dysmenorrhoea ( nepravidelnosť cyklu)

Je dosť pravdepodobné, že pociťujete nenávisť k svojmu ženskému telu. Odmietate svoju ženskosť. Pochybnosti o vlastnej ženskosti sú takmer vždy spojené s podvedomou agresivitou proti mužom. Dievča obvykle vstrebe takéto myšlienky od svojej matky – a to sa potom u nej prejavuje na pohlavnom vývoji. Nepravidelnú menštruáciu môže spôsobiť aj pocit viny a strach zviazaný so sexuálnym životom.

Amenorrhoea ( vynechanie cyklu).

Odráža skryté želanie nebyť ženou, nenávisť k sebe samej, alebo neprijatie ženskosti.

Krvácanie z rodidiel.

Signalizuje  chýbajúcu radosť zo života.  Nechajte seba samú pocítiť skutočné ženstvo a vráťte túto radosť naspäť do svojho sveta. Možno vám v tom bránia dávne krivdy a zloba – skúste zabudnúť na obe.

Cysty a zápaly vaječníkov.

Je dosť možné, že ukazujú nemožnosť alebo neschopnosť ženy sa v tomto svete skutočne plne realizovať v roli darkyne života. Bránia v tom obvykle negatívne myšlienkoví bloky a stereotypy vo vzťahu ženy  k sebe samej a vo vzťahu k mužom.

Sexuálne problémy, frigidita, anorgazmia.

Veľmi často sú  príčinou sexuálnych problémov rôzne formy strachu. Strach zo života, z mužov, strach z vlastného otca. Nedôvera voči mužom vedie k sexuálnam problémom.. frigidita sa obvykle pozoruje u žien, ktoré vyrástli v rodinách, kde otec s matkou nemal pekný láskyplný vzťah. Úplné fyzické uspokojenie  v páre nastáva iba vtedy, ak je spojené  aj s duševnou blízkosťou.

 

 

Tehotenstvo.

Je veľmi potrebné, aby žena  nie len v štádiu tehotenstva, ale už dlho pred počatím svojho potomka, prežívala iba kladné emócie. Prečo je spokojnosť ženy tak dôležitá? Myšlienky matky sa totiž veľmi zreteľne zapisujú do podvedomého programu diaťaťa. Ovplyvňujú jeho zdravie a osud., napríklad, ak bude matka v priebehu tehotenstva uvažovať o potrate je veľmi pravdepodobné, že sa dieťa narodí slabé, choré, a jeho imunitný systém bude oslabený, pretože negatívne myšlienky matky spustia dieťaťu podvedomý program sebadeštrukcie.

Toxikóza v tehotenstve

Toxikóza znamená, že má žena v sebe skrytú podvedomú túžbu dieťa nemať a jej organizmus plod zavrhuje.

Spontánny potrat

Býva prejavom abnormálne silného strachu  ukrytého v podvedomý tehotnej ženy.

Neplodnosť

Ak je žena neplodná, znamená to, že v jej podvedomí  nastal stav, ktorý bráni  preniknúť duši jej potomka na tento svet. Ženy, ktoré nosia  vo svojom podvedomí pohŕdanie mužmi, bývajú neplodné. Muži, ktorí pohŕdajú ženami a ponižujú ich, potláčajú v sebe prvok „zeme“ a plodnosti, a bývajú preto často chorí a neplodní. Jednou z príčin neplodnosti môže byť strach a odpor proti prirodzenému behu života, neistota a strach z budúcnosti. Ak má matka v podvedomý strach o materiálny život v budúcnosti, možno bude mať problém s otehotnením.

Mliečne žľazy.

Sú symbolom liahnutia, materskej starostlivosti, kojenia a rastu. Ochorenie žliaz je výrazom, že ste sama sebe odoprela výživu – lásku, starostlivosť o seba samu.

Cysty a zdurenia.

Sú výrazom nadbytku starostlivosti. Veľmi podliehate potrebe sa o niekoho alebo o niečo starať, že pritom potláčate svoju vlastnú osobnosť. Je potrebné zmeniť vzťah k sebe a okolitému svetu.

Mastitída.

K zápalom mliečnych žliaz obvykle vedie nadmerná starostlivosť o dieťa,  prehnaná  starostlivosť vedená pocitom strachu, že na výživu dieťaťa nebudete stačiť.

Ochorenie mužských pohlavných orgánov.

U mužov sa ochorenie močového a pohlavného ústrojenstva vyvíja ako dôsledok zlého vzťahu muža k sebe samému – a tiež k ženám. Skoro pravidelne sa ochorenia pohlavného  ústrojenstva prejavuje v oboch prípadoch vtedy, keď muž v sebe prechováva negatívne emócie k opčnému pohlaviu.

 

Varlatá, penis a prostata.

Tieto problémy sú odrazom nakopených krívd a zlosti, neuspokojených očakávaní a nespokojnosti s partnerkou, ktoré priamo ubíjajú jeho pohlavný orgán. Kľud a harmónia vo vzťahoch medzi mužom a ženou, medzi manželkou a manželom a partnerskými dvojicami, sú základom zdravia oboch partnerov. Ak má muž obavu o svoje mužstvo, privodí si problémy s pohlavnými orgánmi. Vnútorný strach oslabuje potenciu. Nemusí to byť len strach o vlastnú potenciu, ale celkovo aj pochybnosti o správnosti vlastných rozhodnutí. Príčinou ochorenia mužských pohlavných orgánov môže byť tiež sexuálne napätie a pocit viny so sexuálnym podtextom, pretože pocit viny logicky musí byť potrestaný.

Impotencia

Sexuálny tlak, strach, napätie, pocit viny so sex. podtextom vedú nie len k oslabeniu pohlavných funkcii, ale môžu prispieť až k vyhasnutiu sexuálnych funkcii.

Ľadviny a močové cesty.

Symbolizujú schopnosť zbaviť sa všetkého, čo nám môže život doslova otráviť. K ochoreniu ľadvín vedú také emócie, ako napríklad kritika a odsúdenie, hnev, zlosť a krivdy, nenávisť so silným sklamaním a pocitom neúspechu. Ľuďom s ochorením ľadvín sa zdá, že sú veční outsideri a robia všetko zle. Často zažívajú pocit hanby. Do stavu našich ľadvín sa vždy zapisuje strach  z budúcnosti a obavy o materiálne zabezpečenie, smútok a nechuť žiť v tomto svete.

Ľadvinové kamene.

Sú zhmotnením agresívnej emócie, ktoré sme mohli vo svojom vnútri potláčať a hromadiť celé roky. Sú to zhluky nerozpusteného hnevu, obáv, sklamania a neúspechu. Ľadvinové koliky vznikajú ak podráždenosť, neznášanlivosť a nespokojnosť dosiahne vrchol.

Zápaly močových ciest, uretritída, cystitída.

Odpor a zlosť namierená proti opačnému pohlaviu sú pôvodcom zápalu močových ciest.