Z knihy „Anáhata“: Valerij Sineľnikov, Eugenika 2023

Srdce je považované za duchovné a životné centrum. Vedci z univerzity  v Massachusetts prišli v jednom zo svojich výskumov na to, že najrizikovejším faktorom ohrozujúcim srdca a obehovej sústavy je nespokojnosť s vlastnou činnosťou. Človek často pracuje, a práca mu neprináša uspokojenie. Ďalším z vysokých rizikových faktorov sú narušené vzťahy s okolím. Veľká časť populácie  chodieva spať veľmi neskoro. Prekvapivé je, že nie preto, že by nestihli dosť zo svojej práce. Predlžujeme si deň, ale zmizlo šťastie a pocit hlbokého uspokojenia a radosti. Dokonca sa cítime fyzicky aj psychicky vyčerpaní. Začíname hľadať, kde by sme dosiahli uspokojenie. Sadáme si pred spaním pred TV, s mobilom v ruke, popíjame alkohol, prípadne hľadáme uspokojenie v sexe. Nášmu svetu vládne spotrebný prístup k životu. Svoju životnú náplň si vyberáme podľa množstva financií. A prečo? Aby sme mohli potom viac míňať. Žijeme v zajatí stereotypov, ktoré nám vlastne ani nevyhovujú. Stávame sa otrokom vlastných snov. Skúste si doma urobiť inventúru a spočítajte si, bez koľkých vecí by ste sa zaobišli. Všetky tieto vecí nám zbytočne zaberajú životný priestor. Rovnako je to aj s našimi myšlienkami, s našimi presvedčeniami. Mnohé z nich nám priam škodia.

Bolesti pri srdci, stenokardia.

Vznikajú z neopätovanej lásky k sebe, k blízkym, k okolitému svetu, k životu ako takému. Prejavy lásky blokujú staré krivdy, závisť, smútok, ľútosť strach a hnev. Sú pod tlakom emocionálnych problémov z minulosti. Bolesti pri srdci často mávajú ľudia, ktorí sú preplnení súcitom. Chcú na seba brať bolesti a problémy druhých. Majú veľmi silnú túžbu pomáhať druhým. Zapamätajte si, že ľútosť a sústrasť  nemajú s láskou nič spoločné. Zapamätajte si, že podeliť sa s niekým môžete iba o to, čo máte. Buďte otvorení svetu, milujte ho, milujte  jeho obyvateľov. Pritom ale nesmiete zabúdať na seba, na svoje zámery a záľuby. U ľudí s bolesťami v okolí srdca často prevláda negatívny pohľad na svet. Skoro každú životnú situáciu prežívajú ako stresovú. Je to tým, že sa sami nenaučili prevziať zodpovednosť za svoj život.

Arytmia.

Poruchy srdcového rytmu sú dôkazom, že sme sa vo svojom bytí odchýlili od svojho  prirodzeného životného rytmu.

Ateroskleróza.

Naučte  sa tešiť zo života, a cievy sa vám vyčistia. Látková premena závisí na emocionálnom nastavení každého jedinca.  Pacienti so sklerózou sú veľmi tvrdohlaví. Utkvelo sami v sebe trvajú na tom, že nechcú brať život z tej lepšej stránky. Sú zatvrdnutí vo svojej predstave, že tento svet je zlý, a že je neznesiteľne ťažký. Ľudia so sklerózou sú väčšinou vo vyššom veku, a sťažujú sa na zlú pamäť. Ich ochorenie im pomáha zabúdať na staré nepríjemné krivdy.

Poruchy krvného obehu.

Sú príznakom neschopnosti pociťovať a vyjadrovať pozitívne emócie. Taká osoba lipne na negatívnom hodnotení života. Vo všetkom hľadá  skôr niečo zlé, než niečo dobré.

Hypertenzia.

Odráža vzťah  k rôznym životným okolnostiam.  Pozorujeme ho u ľudí, ktorí dlhšiu dobu prežívajú stav vnútorného napätia a stresu, a tento stav si navodzujú rôznymi obavami, nedôverou a neochotou zmieriť sa s danou situáciou. Prečo sa nedokážu s danou situáciou vyrovnať? Pretože sa nenaučili správnu stratégiu pre prekonávanie stresových situácii.

Hypotonia.

Zníženie krvného tlaku niekedy až do odpadnutia znamená, že strácate svoju životnú silu. Neveríte si, pochybujete s svojich schopnostiach a o svojej sile. Snažíte sa vyhýbať konfliktným situáciám, snažíte sa zbaviť zodpovednosti. Z toho vyplýva, že ani nemôžete  správne a plne prežívať skutočnosť. Mali by ste sa snažiť žiť svoj život aktívne. Dávať si reálne splniteľné ciele. Pre ľudí s nízkym tlakom je vhodný šport, masáže a aktívny odpočinok.

Varikózne rozšírenie ciev.

Trpia ním osoby, ktoré zažívajú pocit preťaženosti a prepracovanosti.  Jednou z príčin tohto ochorenia je nesprávne zvolený  životný smer. Rozvíja práca, ktorú máte váš tvorivý potenciál? Osoby s týmto ochorením zvyknú pociťovať strach z budúcnosti.

Trombóza.

Pri trombóze je krvný obeh v cieve nedostatočný, pretože trombus bráni v pohybe krvi. Naša krv je nositeľom životnej energie. Keď vo svojom životnom pohybe ustrnieme, keď budeme lpieť na starých zásadách, princípoch a vzorcoch správania, potom  aj naša krv môže zhustnúť a prestať tiecť. Kto ochorie trombózou, mal by si rozšíriť svoje videnie sveta. Mal by sa sám seba spýtať, v akej oblasti by sa mal vo svojom živote ďalej rozvíjať.

Anémia.

Ľudia trpiaci anémiou trpia nedostatkom životného elánu. V ktorej oblasti života vám chýba radosť? V práci? Vo vzťahoch? Vo financiách?

Krvácavosť.

So stratou krvi  odchádza z nášho tela  aj životná energia.  Z ktorej sféry života sa nám vytráca radosť?  Zastavte neprirodzenú zvýšené krvácavosť svojim podvedomím tým, že sa zbavíte zhubných myšlienok a emócii.

Pľúca.

Ste stelesnením našej schopnosti dávať a schopnosti prijímať. Problémy s pľúcami vyjadrujú našu neochotu a strach žiť plným životom. Niečo nám bráni užívať si život tak, ako sa má.

Zápal pľúc.

K zápalu pľúc nás doháňa zúfalstvo a pocit únavy zo života. Vo vašej duši sa otvárajú emocionálne rany, ktoré sa nestíhajú zahojiť.

Bronchitída.

Je prejavom nevyventylovaného hnevu a vnútorného napätia. Môže to byť aj dusná atmosféra v rodine.

Kašeľ.

Kašeľ je príznakom vášho priania zakričať celému svetu „ pozrite sa na mňa“! Kašeľ aj niekedy pôsobí ako brzda. Zvykli ste neustále kritizovať správanie druhých ľudí. Vyjadrujete neustále nespokojnosť a odsudzovanie.

Záchvaty dušnosti.

Veľmi intenzívny pocit strachu zo života a nedôvera.

Astma.

Astmatici sa vyznačujú zaujímavou vlastnosťou – takmer nikdy neplačú. Zadržujú v sebe plač, slzy a vzlyky. Astma je zadržovaný nárek a jeho pôvodom býva často nejaký detský konflikt spojená s vlastnou matkou. Dusíte  v sebe  nejaké emócie. Nemáte  emocionálnu sebakontrolu. Títo ľudia nedokážu byť kľudní a užívať si  pohodu a krásu života.

Tuberkulóza.

Pôvodcom tuberkulózy je smútok, depresia, žiaľ a ľútosť. Tieto emócie sa nakopia vtedy, keď sa v podvedomí nahromadí nenávisť k ľuďom a celému svetu, zlosť na vlastný život a osud, ktorá nedovolí pacientovi dýchať z plných pľúc. Skúste sa častejšie prechádzať v prírode a dýchať z plných pľúc.